Inauguracja Centrum Zdrowia Dziecka Damiana

Z początkiem nowego roku Centrum Medyczne Damiana ruszyło z nowym projektem, dedykowanym najmłodszym pacjentom – Centrum Zdrowia Dziecka Damiana.  O założeniach i celach Centrum opowiada prof. dr hab. n. med. Paweł Januszewicz, Dyrektor ds. Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka Damiana i lider projektu.

Większość naszych dzieci jest zdrowa i rozwija się prawidłowo. Rodzice na ogół trafnie rozpoznają, kiedy pojawiający się problem, czy choroba są groźne dla dziecka. W większości przypadków znajdują profesjonalną pomoc u swoich lekarzy rodzinnych lub u nielicznych już specjalistów pediatrów wyjaśnia prof. Paweł Januszewicz, Dyrektor ds. Pediatrii w nowo powstałym Centrum Zdrowia Dziecka Damiana – Bywa jednak, że pojawiają się wątpliwości i pytania dotyczące zdrowia i rozwoju dzieci, na które rodzicom z różnych przyczyn nie udaje się znaleźć odpowiedzi w rejonowej przychodni lub w trakcie kolejnej wizyty na zatłoczonym szpitalnym oddziale ratunkowym. Centrum Zdrowia Dziecka Damiana jest naszą odpowiedzią na ich potrzeby. Warszawskie Centrum Zdrowia Dziecka Damiana dysponuje zespołem doświadczonych specjalistów  chorób dzieci, którzy służą rodzicom i małym pacjentom pomocą właśnie w sytuacjach, kiedy potrzeba czegoś więcej niż tylko standardowa porada podczas kolejnej infekcji. Lekarze specjaliści Centrum Zdrowia Dziecka Damiana są do dyspozycji każdego rodzica, który zastanawia się, co jeszcze  może zrobić, aby dziecko rosło w dobrym zdrowiu.

Jako lekarz (...) uważam, że zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczenie.

Nasz zespół jest po to, aby wysłuchać Państwa „nie zadanych pytań”, udzielić specjalistycznej tzw. „drugiej” czy „trzeciej” opinii lekarskiej, przedstawić kompleksowe, oparte na rzetelnych badaniach naukowych, porady dotyczące zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży – wyjaśnia prof. Januszewicz i dodaje – W dobie „doktora Google” oraz powszechnie występujących fałszywych informacji („fake news”) – szczególnie groźnych, gdy dotyczą zdrowia czy choroby – rzetelna wiedza na dany temat jest niezwykle ważna. Specjaliści Centrum Zdrowia Dziecka Damiana odpowiedzą na trapiące rodziców pytania, przeprowadzą pogłębiony wywiad z pacjentem, jeśli zajdzie taka potrzeba zlecą dalsze konsultacje i badania. Wskażą także źródła wiedzy i samokształcenia, na których można polegać i które będą przez nich właściwie zinterpretowane.

Jako lekarz pediatra z ponad 40-letnim doświadczeniem uważam, że zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczenie. W naszym Centrum pomożemy Państwu zdefiniować czynniki ryzyka możliwych problemów, czy chorób, które często skrycie rozpoczynają się w dzieciństwie, zmieniając na niekorzyść zdrowie w wieku dojrzałym. Zapraszam!

Skontaktuj się z nami
Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania!

Wyślij wiadomość na:
Łódź
Gdańska 47/49, bud. D
90-729 Łódź
Warszawa
Modra 92c
02-661 Warszawa
Skontaktuj się z nami Z przyjemnością odpowiemy
na Twoje pytania!

    Administratorem Twoich danych osobowych jest
    38PR & CONTENT COMMUNICATION SP Z O O
    90-729 Łódź, ul. Gdańska 47/49